Naše letiště

Modelářské letiště se nachází v blízkosti silnice, která vede z Frýdlantu na Nové Město pod Smrkem. V tomto směru je na levé straně silnice, cca 3 km od Frýdlantu. Po odbočení na letiště je vidět zpevněnou asfaltovou plochu, která dříve sloužila jako stojánka letadel společnosti Slovair pro práškování Jizerských hor a polí.

Modelářské letiště je cca 300 metrů napříč od silnice. Letiště tvoří obdélník vzletové a přistávací plochy o rozměrech 20 x 150 metrů. Na cca střed vzletové plochy vede  pojezdová dráha z parkoviště vozidel o šířce cca 6 m.

Uprostřed plochy na levé straně je parkoviště vozidel a stojících modelů letadel. Start a přistání je nejvhodnější při jižním, nebo severním směru větru.

V současné době je ke vstupu na plochu nutné překonat závoru. Pokud se zde létá je vstup otevřen, v případě, že na ploše není žádný člen klubu je závora uzavřena.

Okolí modelářského letiště je bez překážek. V případě nutnosti nouzového přistání je možno do okolních travnatých ploch, nebo pole. Naše letiště je pravidelně udržováno sekáním trávy a umožňuje vzlet modelům i s menšími kolečky. Vzhledem k jeho délce je také možné provádět i vzlety modelářských aerovleků s většími modely větroňů.

Najdete nás na mapě

Fotky letiště