Fotogalerie

 

  • Modeláři Frýdlant

tradiční otevírání letiště, a tím i sezóny proběhlo letos dne 17.4.2022 o Velikonočních svátcích. Teplota nebyla nic moc, foukal poměrně svěží studený vítr. Přesto se nám podařilo sejít v skoro maximálním počtu. Chyběli jen tři členové klubu a jeden hostující člen. Všichni řádně omluveni. Dle reakce účastníků se akce povedla. Zavoněl nám kerosin z Honzovi turbíny. Na letišti zavoněl i klasický benzín a samozřejmě bzučení elektromotorů. Diskuse u kávy a vynikajících kousků sladkého i slaného pečiva naznačila začátek jistě velmi skvělé sezóny. Nebe nad letištěm tak bylo otevřeno a klubové létání zahájeno!

Výroční desátý letecký den našeho klubu bohužel nebylo možné tradičně uspořádat v červnu. Vzhledem k epidemické situaci a všem vládním vyhlášením o povinnostech organizátora akce jsme se rozhodli, narychlo, akci nakonec uspořádat. Jsme sehraný tým, takže technické zabezpečení jsme zvládli s rutinou nám běžnou. Z původních obav z respektování všech opatření jsme propásli možnost sehnat catering pro naše návštěvníky a i naše hostující piloty, kteří k nám přijeli dokonce až z daleké Moravy (tedy z oblasti za Hradcem...). Také nás tradičně navštívili kamarádi ze sousedního německého klubu. Počasí vyšlo naprosto ideálně, teplo, slabý vítr po dráze. Bohužel tento rok znamenal dvě totální zrušení modelu (Z50L a Viper - oba létali skvěle) a dále poškození dvou modelů Jetů . Celková bilence je však velmi pozitivní a akce patří mezi Velmi zdařilé. Modely, jejich piloty a celkovou atmosféru výročního Leteckého dne najdete v bohaté galerii.

Příprava letiště na letecký den byla vždy drobet hektická. Nás skvělý tým se však vypracoval k dokonalosti a příprava probíhá nyní hladce a ve veselé atmosféře. Leader akce Arnošt vše zvládnul a my ostatní odpracovali co bylo potřeba. Díky všem za týmového ducha.

Fotozáznam z povedené akce na počest narozenin člena klubu - Arnošta. Jedna z velmi zdařilých akcí a to nejen kvůli skvělému počasí.

Rok 2020 bude již navždy poznamenán omezeními spojenými s šířením nemoci Covid 19. I přez tuto velmi komplikovanou situaci se podařilo uspořádat našemu klubu již 9.Letecký den, který se konal v náhradním termínu. Jeho závěr v podobě "průtrže mračen" ukončil naší akci mnohem dříve, než bychom si přáli. Věříme, že LD 2020 byl i tak úspěšný a pro diváky atraktivní. Momenty z akce jsou zaznamenány v naší galerii.

Dne 29.6.2019 se uskutečnil již 8.Letecký den pořádaný naším klubem. Po dlouhé době nám vyšlo počasí na první termín. Věříme, že si navštěvníci akci užili, neboť dle hodnocení klubu byl letecký den jedním z nejlepších.

Dne 28.4.2018 jsme měli na letišti návštěvu. Možná, že přijel i nový Jágr, Hejduk, nebo Eliáš... kdo ví.... Podrobnější popis návštěvy v sekci Akce.

Neskutečné klimatické podmínky nám umožnily druhou sobotu v lednu uskutečnit odpolední létání na letišti. Účast členů byla vysoká, letové podmínky vynikající a nechyběl ani slušný catering. Ve vzduchu se objevil opraveny YAK Honzy a zaburácely i benzínové motory Aleše a Karla. Ve vzduchu se objevil i značně zaprášený Mosquito (jistě z bojových podmínek). Uvidíme co nám počasí připraví na další víkendy.

Počasí nám přálo a jak je vidět na úvodní fotce , někteří z nás se se svým modelem doslova mazlí!

Již v pořadí 6. Letecký den. Jako již tradičně akci podpořil i místní MÚ Frýdlant

Letecký den zaznamenán řadou fotografů.

Na tradičním zahájení letové halové sezóny nás děti velmi mile překvapily obrázky, které namalovaly pro naše piloty. Někteří z pilotů měli jistě i slzy v očích!

Potvrzeno- náš ambiciózní show pilot opět předvedl bravůrní víkend a přivedl přítomné dětské diváky a jejich milý doprovod k potlesku a bouřlivému povzbuzpvání. Stoupající kvalita pilotáže je však vidět na všech pilotech.

Michal předvedl nejen úžasně zpracovanou maketu Warhawku, ale i ukázkové lety a přistání.

Fotogalerie z leteckého dne vznikla za podpory pana Slawomira Banasika z Polska a Zbyňka Holečka

Ukázku skvělé pilotáže předvedl Tomáš se svým Tiger Mothem, za bočního větru průlety vedle novomanželů

Díky Alešovi se na našem letišti objevil Čmelák.