Frýdlantský hokejový dorost na našem letišti – 28.4.2018

V období, kdy modeláři začínají svou sezónu prvním sekáním trávy na letišti, jiné zájmové organizace svou sezónu právě končí. Tak je tomu právě i u hokejistů. Náš klub byl požádán vedením dorostu frýdlantských hokejistů o letové ukázky našich modelů. Akce byla naplánována jako tematické zpestření jejich společného ukončení hokejové sezóny. Zaujmout mladé hokejisty byla pro naše členy pořádná výzva. Na letišti jsme se sešli prakticky v plném počtu. I přestože foukal svěží boční vítr a bylo nutné létat proti sluníčku, byli jsme připraveni naše modely předvést v letu. Okolo desáté hodiny byl již vidět velký proud cyklistů směřující z Frýdlantu na naše letiště. Jak se ukázalo, nejednalo se jen o mladé hokejisty, ale i o doprovod jejich rodin. Brzy jsme zjistili, že místní hokejová základna má i početné zastoupení dívek.
Na úvod přednesl náčelník klubu krátký uvítací proslov a spolu s naším „spíkrem“ Valdou proběhlo základní představení modelů letadel, jejich způsobu řízení, včetně jejich prohlídky. Poté byly provedeny letové ukázky a na závěr i společné létání naší rybí říše a papoušků. Doufáme, že se nám podařilo udržet pozornost všech diváků, kteří byli snad spokojeni.
Kdo ví, zda mezi nimi náhodou nebyl nový Jágr, či podobné známé hokejové kádry. A kdo ví, zda třeba některý mladý hokejista nakonec nepřijde rozšířit i naše řady.
Po rozloučení jsme si dopřáli ještě slunného počasí a lítali až do večera. Nelze opomenout dovážku kebabu k obědu z Frýdlantu.
Fotodokumentaci k uvedené akci si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.